Stowarzyszenie Centrum Inicjatyw Obywatelskich Ziemi Łowickiej

„Hortiterapia - zielona opieka” projekt finansowany w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego na 2024 rok „ŁÓDZKIE NA PLUS”

 

                          

 

Informujemy o realizacji projektu na rzecz osób niepełnosprawnych pn. „Hortiterapia - zielona opieka” w okresie od 2024-07-05 do 2024-12-31, finansowanego w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego na 2024 rok „ŁÓDZKIE NA PLUS”.

Projekt ma na celu aktywną rehabilitację w ogrodzie poprzez siew, sadzenie, prace pielęgnacyjne, suszenie ziół, a także formę rehabilitacji bierną poprzez relaks i doświadczanie ogrodu wszystkimi zmysłami.

 

W wyniku rekrutacji zostanie wyłoniona grupa beneficjentów ostatecznych projektu - 50 osób, w tym dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe z niepełnosprawnościami ruchowymi, mentalnymi, emocjonalnymi, psychicznymi, psychosomatycznymi oraz deficytami sensorycznymi, zamieszkującymi powiat łowicki, którzy zostaną podzieleni na pięć grup po 10 osób niepełnosprawnych i 5 dorosłych osób niepełnosprawnych. W rekrutacji przestrzegana  jest zasada równości szans i płci. Poprzez realizację zadania chcemy także zwrócić uwagę lokalnej społeczności na potrzeby osób niepełnosprawnych i ich rodzin; oraz integrować środowisko lokalne na rzecz rozwiązywania ich potrzeb.

Osoby zainteresowane udziałem, mogą składać dokumenty aplikacyjne, dostępne w załączniku oraz w siedzibie Stowarzyszenia na ul. Świętojańskiej 1/3 w Łowiczu.

Nabór beneficjentów będzie przeprowadzony na podstawie wypełnionej deklaracji uczestnictwa, złożonej osobiście. O zakwalifikowaniu do udziału w projekcie będzie decydować kolejność zgłoszeń.

Koordynator projektu udziela informacji o projekcie pod nr tel. 606792731

 

Szczegółowy wykaz działań realizowanych w ramach projektu „Hortiterapia - zielona opieka”

 

  1. Wspólne zaprojektowanie ogrodu z uwzględnieniem możliwości swobodnego dostępu dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, zakup m. in.: narzędzi ogrodowych i materiałów niezbędnych do realizacji zadania, np. roślin, nasion, podłoża ogrodowego, podpór, skrzyń ogrodowych, materiałów do budowy „Eko-hoteli” itp.
  2. W ramach aktywnej rehabilitacji hortiterapeutycznej dla 50 niepełnosprawnych uczestników zostaną zorganizowane i przeprowadzone warsztaty :
    • 40 godzin terenowych warsztatów ekologicznych „Zgodnie z Naturą”, podczas których uczestnicy będą mogli poznawać tajniki ekologicznej uprawy roślin, która działa w zgodzie z naturą i opiera się na wykorzystywaniu naturalnych procesów w prowadzeniu ogrodu.
    • 40 godzin warsztatów ”Eko-hotel”, podczas których niepełnosprawne osoby własnoręcznie wykonają tzw. hotele dla pożytecznych owadów zapylających, które zostaną umieszczone w pobliżu łąki kwietnej i ogrodu w skrzyniach.
    • 40 godzin warsztatów zielarskich, podczas których beneficjenci poznają i zastosują zasady: przygotowania plantów, wysiewu, pielęgnacji, zbiorów, suszenia i przechowywania ziół. Celem jest rozwinięcie umiejętności poznawania ziół i wykorzystywania ich do celów leczniczych, kulinarnych, kosmetycznych.
    • 40 godzin warsztatów z ogrodolecznictwa dla dzieci.
    • 40 godzin warsztatów z ogrodolecznictwa dla dorosłych.

Celem zadania jest: poprawa sprawności fizycznej i zdrowia, stanu emocjonalnego, koncentracji uwagi, umiejętności radzenia sobie z problemami, rozwój samodzielności i niezależności. Stymulacja sensoryczna poprzez obcowanie z przyrodą pobudzająca wszystkie zmysły. Przebywanie w grupie, praca zespołowa, wspólna zabawa przyczyni się do poprawy funkcji społecznych i umiejętności komunikacyjnych. Ekologiczna uprawa w formie warsztatów edukacyjnych będzie sprzyjać pogłębianiu wiedzy z zakresu uprawy, pielęgnacji, zbioru roślin i ziół zgodnie z naturą. Rehabilitacja hortiterapeutyczna zacznie się od wspólnego zaprojektowania ogrodu z uwzględnieniem możliwości swobodnego dostępu dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Nasadzenia roślinne, w tym w skrzyniach będą miały cechy ogrodów sensorycznych. Kompozycje roślinne zostaną tak dobrane, aby mogły one oddziaływać na wszystkie zmysły człowieka z różnymi dysfunkcjami psychosomatycznymi.

Projekt finansowany w ramach Budżet Obywatelski Województwa Łódzkiego na 2024 rok „ŁÓDZKIE NA PLUS” w wysokości 40.000,00 zł.

 

Załączniki:

Zadanie nr 8 Specjalistyczne usługi opiekuńcze w miejscu zamieszkania - terapia ruchem, wsparcie psychologiczne, wsparcie logopedyczne,

                            

 

 
Specjalistyczne usługi opiekuńcze w miejscu zamieszkania - terapia ruchem, wsparcie psychologiczne, wsparcie logopedyczne: „Łowickie Centrum Usług Środowiskowych 2”
 

Stowarzyszenie Centrum Inicjatyw Obywatelskich Ziemi Łowickiej jako partner Projektu: „Łowickie Centrum Usług Środowiskowych 2”, rozpoczęło realizację zadania nr 8: Specjalistyczne usługi opiekuńcze w miejscu zamieszkania - terapia ruchem, wsparcie psychologiczne, wsparcie logopedyczne.

Specjalistyczne usługi opiekuńcze będą świadczone od poniedziałku do niedzieli w miejscu zamieszkania i obejmą usługi dostosowane do szczególnych potrzeb Uczestników Projektu, wynikających z rodzaju schorzenia lub niepełnosprawności. Usługi wykonywane są przez osoby ze specjalistycznym przygotowaniem zawodowym: psychologa, logopedę, terapeutów zajęciowych.

Zakres specjalistycznych usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania będzie poszerzony o trening terapii ruchem w zakresie nieobjętym przepisami ust. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, zgodnie z zaleceniami lekarskimi lub specjalisty z zakresu rehabilitacji ruchowej lub fizjoterapii. Usługa terapii ruchem - trening funkcjonalny będzie odbywała się w miejscu zamieszkania i docelowo ma być skierowana do 30 Uczestników projektu, będzie świadczona przez osoby posiadające kwalifikacje do wykonywania zawodu specjalisty w zakresie rehabilitacji medycznej, fizjoterapeuty. Pojedyncza terapia będzie trwała 1 godzinę. Dla każdego zakwalifikowanego do terapii UP przewidziany jest cykl w ilości określonej przez specjalistę, dopasowanych do indywidualnych potrzeb UP. Nadrzędnym celem terapii ruchem będzie wczesna interwencja, rozwój sprawności ruchowej oraz poprawa jakości życia UP. Wczesne rozpoznanie zaburzeń spowoduje szybkie zastosowanie odpowiedniej terapii.

Zakres specjalistycznych usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania będzie poszerzony o wsparcie psychologiczne w zakresie nieobjętym przepisami ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, zmierzające do wielostronnej aktywizacji osoby korzystającej ze specjalistycznych usług opiekuńczych. Wsparcie psychologiczne będzie odbywało się w miejscu zamieszkania UP i będzie świadczone przez osobę posiadającą kwalifikacje do wykonywania zawodu specjalisty - psychologa. Wsparcie kierowane będzie dla 15 UP, w szczególności do osób o długotrwale obniżonym nastroju i stanach depresyjnych, w ilości określonej przez specjalistę i dopasowanej do indywidualnych potrzeb UP. Pojedyncza terapia będzie trwała 1 godzinę. Planowana częstotliwość wsparcia psychologicznego - w 2024, 2025 i 2026 r. 2h/m-c na 1 UP. 

Zakres specjalistycznych usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania będzie poszerzony o wsparcie logopedyczne w zakresie nieobjętym przepisami ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, zmierzające do wielostronnej aktywizacji osoby korzystającej ze specjalistycznych usług opiekuńczych. Wsparcie logopedyczne będzie odbywało się w miejscu zamieszkania UP i będzie świadczone przez osobę posiadającą kwalifikacje do wykonywania zawodu specjalisty - logopedy. Wsparcie kierowane będzie dla 15 UP, w szczególności do osób mających problemy z komunikacją werbalną i niewerbalną, w ilości określonej przez specjalistę i dopasowanej do indywidualnych potrzeb UP. Pojedyncza terapia będzie trwała 1 godzinę. Planowana częstotliwość wsparcia logopedycznego - w 2024, 2025 i 2026 r. 2h/m-c na 1 Uczestnika projektu.

Projekt „Łowickie Centrum Usług Środowiskowych 2”, wspófinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus, w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021 – 2027, Działania FELD.07.09 „Usługi społeczne i zdrowotne"

???? Wartość projektu: 25 009 721,24 zł
???? Dofinansowanie z Funduszy Europejskich: 23 523 009,22 zł
 
#FunduszeEuropejskie

 

Informacje na temat projektu:

https://pcprlowicz.com.pl/projekt-lowickie-centrum-uslug...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zadanie nr 10 Usługa dowożenia posiłków.

                            

 

 
Usługa Dowożenia posiłków w ramach projektu: „Łowickie Centrum Usług Środowiskowych 2”
 

Stowarzyszenie Centrum Inicjatyw Obywatelskich Ziemi Łowickiej jako partner Projektu: „Łowickie Centrum Usług Środowiskowych 2”, rozpoczęło realizację zadania nr 10: Usługa dowożenia posiłków.

Wsparcie w formie zapewnienia posiłków (obiadów dwudaniowych) dla Uczestników Projektu, objętych usługami opiekuńczymi, wymienionymi w projekcie. Usługa obejmuje koszt posiłku (obiadu dwudaniowego wraz z opakowaniem) oraz koszt jego dowozu do miejsca zamieszkania UP. Posiłki w pierwszej kolejności dostarczane są do osób, w przypadku których nie ma możliwości bądź występują istotne utrudnienia w zakresie przygotowania ich samodzielnie lub z opiekunem, czy asystentem. Posiłki dowożone są od poniedziałku do soboty z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy. Ze względów higienicznych w sobotę dowożone są także posiłki na niedzielę, jednak są one dostarczane w formie nieprzetworzonej (suchy prowiant), gwarantującej zachowanie ich świeżości w momencie spożycia.


Usługa zapewnienia posiłków jest wsparciem towarzyszącym przysługującym UP, jako element kompleksowego wsparcia

 

Projekt „Łowickie Centrum Usług Środowiskowych 2”, wspófinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus, w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021 – 2027, Działania FELD.07.09 „Usługi społeczne i zdrowotne"
???? Wartość projektu: 25 009 721,24 zł
???? Dofinansowanie z Funduszy Europejskich: 23 523 009,22 zł
 
#FunduszeEuropejskie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rozeznanie Rynku

          Stowarzyszenie Centrum Inicjatyw Obywatelskich Ziemi Łowickiej

 99-400 Łowicz, ul. Świętojańska 1/3

tel. 0608298837, 606792731

www.centrum.lowicz.pl

  

                                                                                               

Łowicz 20.05.2024 r.

 

 

 

 

ROZEZNANIE RYNKU

 

Stowarzyszenie Centrum Inicjatyw Obywatelskich Ziemi Łowickiej w Łowiczu kieruje do wszystkich zainteresowanych zapytanie ofertowe o możliwość zakupu Zestawu do Integracji Sensorycznej w ramach realizacji projektu  pn.: „Wieloprofilowe wsparcie dzieci, młodzieży i dorosłych osób z  niepełnosprawnością kluczem do samodzielności 3” realizowanego przy współfinansowaniu z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

 Zamówienie nie może zostać udzielone podmiotom powiązanym osobowo lub kapitałowo ze Zleceniobiorcą lub osobami upoważnionymi do zaciągania zobowiązań w imieniu Zleceniobiorcy lub osobami wykonującymi w imieniu Zleceniobiorcy czynności związane z przygotowaniem i przeprowadzeniem procedury wyboru wykonawcy, w szczególności poprzez:

  1. uczestnictwo w spółce jako wspólnik spółki cywilnej lub spółki osobowej;
  2. posiadanie udziałów lub co najmniej 10% akcji; 
  3. pełnienie funkcji członka organu nadzorczego lub zarządzającego, prokurenta, pełnomocnika; 
  4. pozostawanie w związku małżeńskim, w stosunku  pokrewieństwa lub powinowactwa w linii prostej, pokrewieństwa lub powinowactwa w linii bocznej do drugiego stopnia lub w stosunku przysposobienia, opieki lub kurateli.

Opis przedmiotu zamówienia: 

Zestaw do Integracji Sensorycznej

  • Łódka podwieszana z piłeczkami - z piłeczkami 500 szt., 
  • Maglownica standard, 
  • Kładka z wymiennymi stopniami mała, 
  • Belki do ćwiczeń równoważnych - zestaw III, 
  • Zjeżdżalnia rolkowa mocowana do drabinki, 
  • Ścianka wspinaczkowa, 
  • Drabinka skośne wałki deluxe, 
  • Ściana siatka linowa deluxe, 
  • Ściana z drabinką deluxe, 
  • Chusta integracyjna śr. 730 cm, 
  • Chusta integracyjna 300 cm, 
  • Suchy basen z piłeczkami 2,5 x 2,5 z 4500 piłeczek. 

Kryteria wyboru oferty: 

            Cena-10 pkt x 100% wagi 

 

Suma  środków PFRON  zaplanowany na realizację oferty to 22.500,00 zł  (dwadzieścia pięć tysięcy  złotych  zero groszy brutto) 

 Prosimy o przedłożenie swojej oferty cenowej  (cena brutto) uwzględniającej  wszystkie elementy mające wpływ na koszt.  Osobą  uprawnioną do kontaktów jest : Piotr Gołaszewski  tel.  606792731 .  Odpowiedzi  oczekujemy  w  terminie  do 5 czerwca  2024 roku,  godz.1200 na  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..  lub listownie na adres ul. Świętojańska 1/3,  99-400 Łowicz (decyduje data wpływu) lub dostarczenie oferty osobiście do Przewodniczącej Stowarzyszenia Centrum Inicjatyw Obywatelskich Ziemi Łowickiej.  Wykonawca , który zaproponuje najkorzystniejszą ofertę cenową i zostanie wybrany do realizacji zamówienia jest zobowiązany dostarczyć  zakupiony sprzęt do miejsca realizacji projektu tj. ul. Świętojańska 1/3 w Łowiczu (parter).  Płatność nastąpi na podstawie faktury wystawionej przez wykonawcę, płatność bezgotówkowa (przelew bankowy).

 Z  poważaniem: Przewodnicząca Milena Brzoza-Gołaszewska         

 

 

 

 

 

                                                                      

 

Wypożyczalnia sprzętu wspomagającego i opiekuńczego.

                            

 

 
Wypożyczalnia Sprzętu Wspomagającego i Opiekuńczego w ramach projektu: „Łowickie Centrum Usług Środowiskowych 2”
 

Stowarzyszenie Centrum Inicjatyw Obywatelskich Ziemi Łowickiej jako partner Projektu: „Łowickie Centrum Usług Środowiskowych 2”, rozpoczęło realizację zadania nr 9: Wypożyczalnia Sprzętu Wspomagającego i Opiekuńczego.

Wypożyczalnia jest niezastąpioną formą pomocy osobom niesamodzielnym i osobom z niepełnosprawnościami, które ze względów materialnych, nie mogą sobie pozwolić na zakup lub wypożyczenie ogólnodostępnego sprzętu rehabilitacyjnego, niezbędnego do aktywnego udziału w życiu społecznym, zawodowym i edukacyjnym. Usługa w formie wypożyczalni sprzętu wspomagającego i pielęgnacyjnego jest wsparciem towarzyszącym przysługującym 100 Uczestnikom Projektu (60 kobiet i 40 mężczyzn), jako element kompleksowego wsparcia. Od Uczestników Projektu nie są pobierane opłaty za wypożyczenie sprzętu. Uczestnicy podpisują umowę regulującą ich obowiązki związane z dbaniem o sprzęt będący w ich użytkowaniu. W ramach działania wypożyczalni sprzęt dowożony jest do miejsca zamieszkania Uczestnika Projektu. Szczegółowe informacje na temat projektu: „Łowickie Centrum Usług Środowiskowych 2”, znajdują się na stronie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Łowiczu, pod adresem: https://pcprlowicz.com.pl/projekt-lowickie-centrum-uslug-srodowiskowych-2

 W ramach działania wypożyczalni oferujemy:

  • schodołazy
  • szynę CMP do biernych ćwiczeń kończyn
  • aparat do drenażu limfatycznego
  • łóżka rehabilitacyjne z materacem
  • materace przeciwodleżynowe
  • wózki inwalidzkie
  • krzesła toaletowe
  • balkoniki kroczące
  • balkoniki kołowe
  • stoliki przyłóżkowe
  • podnośniki kąpielowe
  • laski składane
  • kule rehabilitacyjne
  • koncentratory tlenu
  • rotory rehabilitacyjne

 

Projekt „Łowickie Centrum Usług Środowiskowych 2”, wspófinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus, w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021 – 2027, Działania FELD.07.09 „Usługi społeczne i zdrowotne"
???? Wartość projektu: 25 009 721,24 zł
???? Dofinansowanie z Funduszy Europejskich: 23 523 009,22 zł
 
#FunduszeEuropejskie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ogłoszenie o Prace 1/2 etatu

                                                                                               

 

 Łowicz 01.04.2024 r.

Stowarzyszenie Centrum Inicjatyw Obywatelskich Ziemi Łowickiej

 99-400 Łowicz, ul. Świętojańska 1/3

tel. 0608298837, 606792731

www.centrum.lowicz.pl

 

Ogłoszenie o Prace

 

 W związku z planowanym uruchomieniem nieodpłatnej usługi w formie wypożyczalni sprzętu wspomagającego i pielęgnacyjnego, realizowanej z projektu „Łowickie Centrum Usług Środowiskowych 2” w ramach Działania FELD.07.09 „Usługi społeczne i zdrowotne", Programu Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027 Stowarzyszenie Centrum Inicjatyw Obywatelskich Ziemi Łowickiej, ogłasza nabór na pracownikiem Wypożyczalni Sprzętu Rehabilitacyjnego i Medycznego w Łowiczu. Będziesz mieć okazję współpracy z przyjaznym zespołem Stowarzyszenia Centrum Inicjatyw Obywatelskich Ziemi Łowickiej i dołączyć do grupy ludzi, którzy codziennie starają się robić coś dobrego.

Pracownik Obsługi - Wypożyczalnia Sprzętu Rehabilitacyjnego i Medycznego

Miejsce pracy: łódzkie/łowickie/ Łowicz

Opis stanowiska

CZAS PRACY

  • 1/2 etatu, stałe godziny pracy.

ZAKRES OBOWIĄZKÓW

  • praca biurowa (prowadzenie dokumentacji wypożyczalni, w tym raportowanie wyników, prowadzenie kalendarza obsługi klientów, nadzór nad stanami magazynowymi)
  • praca fizyczna (załadunek, wnoszenie, montaż i demontaż łóżek sterowanych elektrycznie na pilota do domów klientów i do magazynu, dbanie o czystość sprzętu i samochodu, podstawowe czynności serwisowe i techniczne dot. wypożyczanego sprzętu)
  • obsługa klienta (rozmowy telefoniczne, w tym udzielanie odpowiedzi i planowanie transportów, prezentowanie zasad działania sprzętu, zawieranie umów)
  • zaangażowanie w działania promocyjne.

WYMAGANIA

  • samodzielność: dyscyplina czasowa w planowaniu i realizacji działań
  • odpowiedzialność i otwartość na nietypowe sytuacje
  • umiejętności techniczne, interpersonalne oraz organizacyjne
  • obsługa komputera - w tym mail, Word, Excel

OFERUJEMY

  • Forma zatrudnienia: umowa o pracę.

Osoby spełniające kryteria prosimy o  przesyłanie CV wraz z lisem motywacyjnym do 31.04.2024 r. na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., lub drogą pocztową na adres: Stowarzyszenie Centrum Inicjatyw Obywatelskich Ziemi Łowickiej, ul. Świętojańska 1/3, 99-400 Łowicz.

Copyright © MK SOFT