Stowarzyszenie Centrum Inicjatyw Obywatelskich Ziemi Łowickiej

Piknik z Okazji Dnia Dziecka

    10 czerwca dzieci ze Stowarzyszenia Centrum Inicjatyw Obywatelskich Ziemi Łowickiej miały okazję bawić się wspólnie z rodziną, terapeutami, zaproszonymi gośćmi na Pikniku z okazji Dnia Dziecka.

    Tego dnia na dzieci czekało mnóstwo atrakcji, m.in.: zabawy z chustą Klanzy, tory przeszkód, przeciąganie liny, wyścigi w workach, gra w badmintona i koszykówkę, gra w boccię, puszczanie baniek mydlanych. Dzięki malowaniu twarzy maluchy zamieniały się w barwne motyle, księżniczki, tygryski, piratów, Spider-Manów. Był też kącik plastyczny, malowanie palcami i pędzlami prześcieradeł, skoki na trampolinie. Podczas konkursów z nagrodami uczestnicy wygrali mnóstwo gadżetów. Dzięki uprzejmości Stowarzyszenia „Karino” piknik odbył się w lesie, na  świeżym powietrzu  i miał wyjątkowy charakter. Dzieci oprócz atrakcji przygotowanych przez animatorkę i terapeutów mogły pojeździć na konikach.

    Na Pikniku gości Burmistrz Miasta Łowicza Pan Krzysztof Kaliński, który wyraził swój podziw dla rodzin zmagających się z niepełnosprawnością oraz Radna Miasta Pani Karina Staszewska –Sętkowska, która wraz z podopiecznymi  Łowickiego Ośrodka Kultury zaprezentowała występ artystyczny.
Po wzmożonej aktywności można było zjeść gorący posiłek z grilla: kiełbaski, kaszanki z cebulą, a także surówki, arbuzy, truskawki, ciasta i babeczki upieczone przez rodziców.

    Takie wydarzenie nie mogło odbyć się bez wsparcia łowickich przedsiębiorców. Za ofiarowaną tego dnia pomoc chcielibyśmy podziękować  Prezesowi Sklepu Intermarche, Firmie Baumit, właścicielowi Sklepu Papirus, Prezesowi Łowickiej Mleczarni, Łódzkiej Agencji Rolnej oraz animatorce Pani Marcie Kobiereckiej.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją  autorstwa Natalii Prucnal, zamieszczoną na naszym fanapagu.

Przedsięwzięcie odbyło się w ramach projektu:
„Aktywizacja społeczna i obywatelska rodzin zmagających się z niepełnosprawnością” finansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Copyright © MK SOFT