Stowarzyszenie Centrum Inicjatyw Obywatelskich Ziemi Łowickiej

Plan Budowy Kompleksowego Ośrodka

          Stowarzyszenie Centrum Inicjatyw Obywatelskich Ziemi Łowickiej

 99-400 Łowicz, ul. Świętojańska 1/3

tel. 0608298837, 606792731

www.centrum.lowicz.pl

  

                                                                                              

 

  

Pomóż w Budowie Kompleksowego Ośrodka Opiekuńczo-Edukacyjno-Rehabilitacyjnego

  

    

 Jesteśmy grupą ludzi z pasją, których połączyło Stowarzyszenie. Prowadząc bezpłatną rehabilitację pomagamy   dzieciom i dorosłym osobom niepełnosprawnym w powrocie do zdrowia, odzyskiwaniu sprawności, ale przede  wszystkim troszczymy się o dobro drugiego człowieka…słabszego, który sam nie może poprosić, bo nie może  zwerbalizować swoich myśli i pragnień…który, mimo swej niedoskonałości jest wyjątkowy…piękny i nietuzinkowy…ma wiele talentów i zdolności, swoje pasje i zainteresowania… inne możliwości fizyczne i intelektualne…ale prawo, tak jak   każdy z nas do życia, miłości, akceptacji, rozwoju… poczucia bezpieczeństwa.

 Wszystko zaczęło się ze szczerej chęci pomocy, od małego pokoju w niewielkim mieszkaniu, od kilku dzieci, które   oprócz miłości, potrzebowały rehabilitacji i pomocy w codziennym funkcjonowaniu. Kolorowa tapeta w słonie,   materac i kilka podstawowych przyrządów wystarczyło na początek, ale dzieci przybywało i przybywało, a nasze   potrzeby rosły.

 

 Dziś jest nas 105, w sumie z terapeutami-121, jesteśmy rodziną. Działamy bez zysku, jesteśmy organizacją pożytku   publicznego, pisząc projekty pozyskujemy pieniądze na naszą działalność. Nasze dzieci dorastają, kończą szkoły, ich   rodzice starzeją się, umierają…Dotychczasowa siedziba z 16-toma gabinetami jest niewystarczająca dla zapewnienia   właściwych warunków lokalowych, rozwojowych dla wciąż wzrastającej liczby niepełnosprawnych osób, których   pragniemy nadal wspierać.

 

Nie tracąc nadziei, chęci i sił do walki o lepszą przyszłość naszych niepełnosprawnych dzieci podjęliśmy ambitny plan budowy kompleksowego ośrodka. Z Bożą opatrznością, czy jak kto woli, zbieżnością losu pozyskaliśmy budynek o powierzchni użytkowej 277,56m2 z częścią działki o powierzchni 0,43ha, w którym chcemy stworzyć  Kompleksowy Ośrodek Opiekuńczo-Edukacyjno-Rehabilitacyjny, który byłby odpowiedzią na potrzeby osób z niepełnosprawnością, zarówno tych małych zagrożonych niepełnosprawnością, jak i dorosłych z zakresu terapii zajęciowej, rehabilitacji, przygotowania do pracy i opieki po śmierci rodziców. W ramach ośrodka chcemy stworzyć Oddział Terapii Dziennej i Poradnię Rehabilitacyjną, Zakład Aktywizacji Zawodowej, Mieszkania Treningowe, Środowiskowy Dom Samopomocy.

Dla stowarzyszenia największym wyzwaniem inwestycyjnym będzie generalny remont i rozbudowa budynku, sami nie damy rady.

        

Jeśli chciałbyś dołożyć swoją cegiełkę do budowanego ośrodka, będziemy wdzięczni. Jedną wpłatą lub udostępnieniem pomagasz 105 niepełnosprawnym dzieciom!!!

 

Jak możesz pomóc? - wpłacając nawet najmniejszą kwotę:

-za pośrednictwem portalu zrzutka.pl

-lub na konto Stowarzyszenia Centrum Inicjatyw Obywatelskich ziemi Łowickiej: 07 1020 4580 0000 1302 0103 1319

-lub przekazując 1% podatku  KRS-0000255117

 

Dziękujemy za każdy gest, który zbliża nas do realizacji tego ważnego przedsięwzięcia!

 

                                                                               Z  poważaniem:

                                                                               Przewodnicząca 

                                                                     Milena Brzoza-Gołaszewska          

Copyright © MK SOFT