Stowarzyszenie Centrum Inicjatyw Obywatelskich Ziemi Łowickiej

Dzień Rodziny 2017


    W piątek 30 czerwca Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Krzysztof Michałkiewicz oraz Sekretarz Stanu , Poseł na Sejm RP, honorowy członek naszego stowarzyszenia Grzegorz Schreiber odwiedzili Stowarzyszenie Centrum Inicjatyw Obywatelskich Ziemi Łowickiej.

 

 

 


     W Ośrodku Rehabilitacji przy ul. Świętojańskiej przybyłych gości przywitał Zarząd Stowarzyszenia, dzieci, rodzice i terapeuci. W budynku Ministrowie zwiedzili wszystkie gabinety, obejrzeli sprzęt rehabilitacyjny oraz zapoznali się z technikami i metodami pracy wszystkich specjalistów. Z zachwytem obejrzeli również wystawę prac plastycznych, pt.: „Dziecięce Marzenia” i nagrodzili dyplomami i prezentami laureatów najpiękniej wykonanych prac. Następnie Ministrowie odwiedzili Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjny dla Dzieci „Arka” mieszczący się w budynku przy ul. Kaliskiej, który zapewnia wsparcie 10 dzieci z wczesnym uszkodzeniem mózgu i obejrzeli wraz z rodzicami przebieg zajęć, pt.: „Zdrowe warzywa” prowadzonych według Systemu Nauczania Kierowanego potocznie zwanego metodą Petö.
     Około godz. 14.30 wszyscy zaproszeni goście udali się na uroczyste otwarcie ZAZ przy ul. Powstańców połączone z uroczystym obiadem przygotowanym przez dorosłe osoby niepełnosprawne. Po pysznym obiedzie, deserze i kawie udano się do Ogrodu Saskiego przy Restauracji Polonia na dalszą część atrakcji połączonych z grillem i poczęstunkiem. Ministrowie oraz Biskup Wojciech Osial wraz z rodzicami obejrzeli występ artystyczny dzieci pod kierunkiem Kariny Sędkowskiej-Staszewskiej, który zrobił na gościach ogromne wrażenie. 


       Dzieci podziękowały najlepiej jak potrafiły przedstawicielom Rządu Polskiego za nieustającą pracę na rzecz środowiska osób niepełnosprawnych, wręczając ministrom symboliczne ordery. Dzieci podziękowały również Przewodniczącej Stowarzyszenia i jej mężowi za dotychczasową opiekę i starania. Ta wzruszająca chwila zapadnie nam wszystkim na długo w pamięci.  


   Pomimo niełaskawej pogody dzieci bawiły się świetnie. Niezapomniane atrakcję zapewniło: 
   • Stowarzyszenie „Karino”, podczas przejażdżki konnej, 
   • Animatorka , podczas malowania twarzy i pokazu baniek mydlanych,
   • Jednostka Straży Pożarnej i Policji,
   • Łowicki Klub Motocyklowy „No.16”,
   • Dziecięco Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Wicie,
   • Zbigniew Zagajewski, podczas prezentacji wyposażenia wojskowego i technik walki,
   • Kacper Pałatyński, finalista programu „Mam Talent”, podczas pokazu yoyo,
   • Łowiczak i Łowiczanki w stroju ludowym.
   Dziękujemy serdecznie!

 Galeria Zdjęć

Copyright © MK SOFT