Stowarzyszenie Centrum Inicjatyw Obywatelskich Ziemi Łowickiej

Piknik integracyjny

Aby uczcić Dzień Dziecka oraz wynagrodzić naszym małym i dużym podopiecznym trudy codziennej, czasami żmudnej rehabilitacji Stowarzyszenie zorganizowało dla nich wycieczkę pod hasłem Piknik Integracyjny. Większość środków na ten cel pozyskano z funduszy Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi.

W piątek 22 czerwca o godzinie 10 spod siedziby Stowarzyszenia dwoma autokarami przewieziono 80 osób głównie dzieci i ich opiekunów do Pałacu w Nieborowie, gdzie wszyscy uczestnicy pikniku oprowadzani przez dwóch przewodników mogli zwiedzić pałac, pospacerować po ogrodzie barokowym i posłuchać ciekawych opowieści historycznych dotyczących tego urokliwego miejsca.

W południe uczestnicy wycieczki zostali przewiezieni na obiad do Oberży Pod Złotym Prosiakiem. W położonej z dala od ulicznego zgiełku, na skraju Puszczy Bolimowskiej drewnianej oberży zaaranżowanej na styl wiejskiej gospody dzieci i rodzice mogli zjeść smaczny obiad składający się z dwóch regionalnych dań i deseru.

Po krótkim poobiednim odpoczynku udano się do Muzeum Ludowego państwa Brzozowskich w Sromowie, którzy zgromadzili ponad 600 ruchomych figurek odtwarzających różne sceny i obrzędy ludowe. Dzieci z ciekawością obejrzały scenę narodzin Pana Jezusa, procesję Bożego Ciała, jadące wozami łowickie wesele. Jedna ze scen przedstawiała Adama Małysza oddającego swój najdłuższy skok. Największą atrakcją cieszyły się figury naturalnej wielkości, ubrane w oryginalne łowickie stroje i zwierzęta wydające różne dźwięki m.in kwiki i gdakanie:)

Około godziny 15.30 autokarami przewieziono wycieczkowiczów do Stajni u Kowala w Nieborowie, gdzie na dzieci czekało moc atrakcji: zwiedzanie stajni, czesanie i karmienie koni, jazda na koniach huculskich i przejazd wozem traperskim po Puszczy Bolimowskiej. Cały piknik integracyjny zwieńczyło wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek.

O godzinie 19 w dobrych humorach, choć nieco zmęczeni po całodziennych wojarzach wróciliśmy do Łowicza. Pogoda sprzyjała wycieczce spędzonej w miłej atmosferze oraz integracji rodzin zmagających się z problemem niepełnosprawności swoich bliskich. Wyjazd umożliwił zwiedzenie ciekawych zakątków, poznanie zabytków i innych dóbr kultury polskiej oraz wartości religijnych. Uczestnicy pikniku byli bardzo zadowoleni z wyjazdu i nie mogą doczekać się kolejnego.

Przejdź do galerii

Copyright © MK SOFT