Stowarzyszenie Centrum Inicjatyw Obywatelskich Ziemi Łowickiej

Akcja świąteczna paczka

Od dnia 24.11.2011 roku trwa Akcja Świąteczna Paczka, którą zorganizowaliśmy dla naszych małych podopiecznych Kuby, Amelii i Sylwii.

Kubuś ma stwierdzony rozległy guz mózgu tzw. glejaka nerwu wzrokowego. Ucisk guza spowodował u Kuby utratę wzroku na lewe oczko i niedowład. Kuba ma zaledwie cztery lata, a jego życie wypełniają pobyty w szpitalu, ciągłe badania i rehabilitacja.
Kubuś jest pod opieką naszego stowarzyszenia, ale również często wyjeżdża na turnusy rehabilitacyjne, które przyczyniają się znacznie do poprawy jego zdrowia fizycznego jak i psychicznego. Niestety koszt jednego turnusu to kwota ok.5.000,00 zł

Amelia ma stwierdzonego guza rdzenia kręgowego, tzw. gwiaździaka i pomimo swoich 4,5 latek przeszła tak wiele. Guza rozpoznano 31 grudnia 2008 roku, a w styczniu Amelia została poddana półtorarocznej chemioterapii. Ucisk guza spowodował u Amelki niedowład kończyn dolnych oraz porażenie pęcherza moczowego. Po trzynastu blokach chemioterapii nastąpiła poprawa, dziewczynka musiała nauczyć się od nowa chodzić i do tej pory jest cewnikowana. Niestety po kilku miesiącach wytchnienia choroba dała o sobie znać, pojawiły się nowe ogniska nowotworowe, a Amelia zaczęła bardziej powłóczyć jedna nóżką. Od 8 lipca 20011roku Amelka jest poddawana kolejnym blokom chemioterapii. Wszyscy trzymamy kciuki za cudowne wyleczenie Amelki, która tak dzielnie znosi uciążliwy proces leczenia i pobyty w szpitalu.

Sylwia ma 9 lat i od urodzenia cierpi na przepuklinę oponowo-rdzeniową. Porusza się na wózku inwalidzkim, ponieważ ma niedowłady kończyn dolnych oraz porażony pęcherz moczowy. Mieszka w małym domku na uboczu wsi razem z rodzicami i 4 rodzeństwa. Rzadko opuszcza swoje mieszkanko jedyną wycieczką poza jego mury jest wyjazd do stowarzyszenia na rehabilitację. Jej problemem jest brak łazienki.

Prowadzona przez nas akcja zakończyła się niewiarygodnym sukcesem, co jest niezwykle budujące. Zaangażowanie łowickich firm oraz ludzi dobrej woli przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Szczególnie dziękujemy dzieciom i młodzieży z Zespołu Szkół w Domaniewicach, Zdun i Kocierzewa oraz dzieciom ze Szkoły Podstawowej z Dąbkowic, które tak gromadnie wsparły akcje na rzecz chorych dzieci. Dzięki Wam nasi podopieczni mogli spędzić wyjątkowe święta Bożego Narodzenia.

Każda ze szkół zebrała wielką górę słodyczy, zabawek, ubranek, środków chemicznych i produktów spożywczych. Nie zapomniano również o kartkach świątecznych ręcznie wykonanych przez kolegów z życzeniami świątecznymi i szybkiego powrotu do zdrowia.
Szkoła z Kocierzewa zebrała dla naszych dzieci sumę 1.500,00 zł, którą osobiście przywiozła grupa młodzieży wraz z opiekunami składając życzenia na nasze ręce dla Kubusia, Amelii i Sylwuni.

Wiele łowickich firm, sklepów oraz osób fizycznych kontaktowało się bezpośrednio z rodzinami chorych dzieci, które otrzymały wsparcie finansowe i rzeczowe.

Po jednej z takich wizyt u Amelki w domu wzruszona mama wysłała nam sms-a w którym napisała, że odzyskała wiarę w ludzi i wyleczenie jej dziecka. Była to dla nas ogromnie ważna wiadomość, ponieważ to jej ból na twarzy i poczucie beznadziejności był źródłem pomysłu na przeprowadzenie Akcji Świąteczna Paczka.

W nowym roku ruszyła budowa łazienki dla Sylwii. W tej chwili trwają prace hydrauliczne. Dzięki licznym sponsorom udało się zgromadzić niezbędne  wyposażenie: glazurę, terakotę, sedes, kabinę prysznicową, krany itp.

Dziękujemy wszystkim za włączenie się do naszej akcji, bardzo na Was liczyliśmy a Wy nas nie zawiedliście !

Przejdź do galerii


Copyright © MK SOFT